Kursarrangør:
NOORSI
|
|
Sted: Vestfold, Tønsberg
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
Fra 5.000
|
|
Undervisningstid:
Ta kontskt for informasjon
|
|
Varighet:
Kurset går over 2 dager
|
Tar for seg blant annet lover/forskrifter, opplæringsplaner, standarder, HMS - risikovurdering, arbeidsutstyr, løfteredskap, miljø, farlig gods, sikkerhetsbestemmelser, verneutstyr, sertifiseringsordningen og personbefordring.
|
Modul i-1.1 ny Kurset er fra 2010 felles og grunnlag for alle instruktørkurs på truck, kran og masseforflytningsmaskiner i sertifisert sikkerhetsopplæring. Gjennomført kurs må ikke tas på nytt ved senere instruktørkurs, eksempelvis kan da instruktørkurs på truck eller masseforflytningsmaskiner gjennomføres på tre dager. Pedagogikk Pedagogikk-kurs /seminar må gjennomføres dersom det skal gjennomføres instruktørkurs på truck, kran eller masseforflytningsmaskiner. For dette kurset alene er det ikke krav om pedagogikk.
Min. deltakere 8 (NOORSI tar forbehold om nok deltakere)
Instruktør: Bent Molvær
|
Målgruppe for kurset
Opptakskrav Førerbevis og minst et års praksis dokumentert på aktuelt arbeidsutstyr: Masseforflytningsmaskiner, truck eller kran
|
Kursmateriell
Pris inkluderer kursmateriell, eksamen og bevis
|
Eksamen / sertifisering
Kurset avsluttes med eksamen
Bevis Deltakere som har gjennomført modul i1.1 (ny) får utstedt bevis på gjennomført kurs
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
NOORSI
NOORSI er den norske bransjeorganisasjonen for instruktører,kontrollører, forlag og andre som arbeider med sikkerhetskompetanse. Organisasjonen ble opprinnelig dannet under navnet ATIL for tekniske instruktører. Utviklingen de senere år har bidratt til at en betydelig del av medlemsmassen i dag også er sakkyndige kontrollører som arbeider med sikkerhetskontroll på maskiner, i landbasert industri, skip og offshore. Siden er det også kommet til en rekke større industribedrifter, rederi og andre foretak som har interesse av sikker og kvalitetsmessig opplæring. Størstedelen av dagens truckførere og kranførere for land og offshore samt brukere av annet teknisk arbeidsutstyr utdannes av NOORSI -instruktører over hele landet. Tilsammen læres det opp nærmere 40.000 personer årlig av organisasjonens medlemmer. Organisasjonens hovedformål er å bidra til faglig utvikling av instruktører og sakkyndige kontrollører samt være bindeledd mellom disse og andre yrkes- og bransjeorganisasjoner. Organisasjonen er medlemmenes talerør mot offentlige myndigheter og skal ivareta medlemmenes interesser overfor de berørte instanser. Gjennom NOORSI har du et talerør for dine interesser. NOORSI har et aktivt styre som jobber for medlemmenes interesser og foreningens formål. NOORSI- sekretariatet ligger i Tønsberg.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|