Kursarrangør:
Athene Kursformidling AS
|
|
Sted: Oslo Athene Kursformidling AS - Nydalen
|
|
Kursadresse:
Gjerdrums vei 12 H, 0484 OSLO
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
9.990
|
|
Undervisningstid:
Kl. 09:00-16:00
|
|
Varighet:
To dager
|
|
Neste kurs:
06.06.2012
| Vis alle kursdatoer
|
| Første kursdag | Siste kursdag | Påmeldingsfrist | | 06.06.2012 | | | | 20.06.2012 | | |
|
Et kurs med fokus på håndtering av nervøsitet.
• Bli glad i stemmen din • Oppdag at pust og stemmetrening kan hindre taleskrekk • Lær hvordan du kan håndtere nervøsitet • Tren på å holde presentasjoner
|
Kursets målsetting er å hjelpe deltakerne til å håndtere nervøsitet på en måte som gjør at budskapet kommer tydelig frem. Dette gjøres gjennom fokus på stemmetrening, pusteøvelser, latter og trening. Kursets målsetting er deretter å gi en grunnleggende innføring i kunsten å holde gode presentasjoner.
HVORDAN FOREGÅR KURSET Det legges stor vekt på trening og trygghet i kurset. Du lærer å bli glad i stemmen din og du vil oppdage hvordan de riktige teknikkene, som pust og stemmetrening, kan hjelpe til å hindre nervøsitet og taleskrekk. Gjennom gruppeøvelser og individuelle øvelser vil du merke at du får grep over kroppen, tanken og stemmen. Øvelsene fremkaller mye latter som gjør det lettere å bryte de barrierene som hindrer oss i fri utfoldelse.
Med disse teknikkene vil du trene på presentasjonser i trygge omgivelser. Det er maks 10 deltakere på kurset og alle vil få individuell hjelp og tilbakemeldinger. Kurset kan ansees som et grunnkurs i presentasjonsteknikk hvor man gjennom trening og teori også vil lære nyttige teknikker for presentasjoner som forberedelser, engasjement, struktur, retorikk, bruk av hjelpemidler og behandling av spørsmål.
KURSET VIL FOKUSERE PÅ • Følelsen av å bli nervøs • Riktig pust • Stemmetrening/unngå heshet og at stemmen svikter • Tonefall • Kroppsspråk • Fortellerglede • Visualisering • Å takle spenninger, nerver og ubehag • Humor • Disponering av stoffet i retorisk riktig rekkefølge/hjelpemidler • Trening med tilbakemeldinger
OM INSTRUKTØREN Per Nørbeck fra Solid Utvikling har holdt en rekke kurs innen presentasjonsteknikk, forhandlingsteknikk, service og kundebehandling. Han er utdannet psykolog, er en av våre aller beste kursholdere og får fantastiske tilbakemeldinger fra sine kursdeltakere. I tilllegg til faglig tyngde innenfor kommunikasjon er han meget engasjerende og tillitsvekkende.
|
Målgruppe for kurset
Dette er kurset for deg som vegrer deg for å holde presentasjoner og som opplever at nervøsiteten tar overhånd og ødelegger for det budskapet du skal formidle. Kurset passer derfor for personer som har som mål å holde en presentasjon.
|
Kursmateriell
Kursavgiften inkluderer lunsj og dokumentasjon.
|
Uttalelser fra kunder
En deltaker på kurset i desember 2010 skrev følgende til oss en uke etter kurset: "Jeg ville bare fortelle at jeg i går hadde min første bedriftspresentasjon for hele 42 personer, og avsluttet til strålende applaus. Tusen takk for god hjelp! Kurset var enestående, hadde virkelig ikke trodd at jeg skulle bli "kurert" på to dager. Takk!".
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Athene Kursformidling AS
VI... • formidler kurs til bedriftsmarkedet • holder ikke kurs selv, men formidler kurs av høy kvalitet • formidler både åpne og bedriftsinterne kurs • formidler først og fremst kurs innenfor IT/kontorstøtte, presentasjonsteknikk, forhandlingsteknikk, prosjektarbeid, språk, salg og kundebehandling, individuell utvikling og coaching • formidler bare kursleverandører som innfrir våre krav til kvalitet • er en outsourcet enhet fra Storebrand og har Storebrand som kunde • er ikke et fordyrende ledd. Våre kunder får kvalitetssikrede kurs til markedspris med alt av administrasjon inkludert. LEGGER VEKT PÅ... • kvalitet i alle ledd • dyktige instruktører som engasjerer • ypperlig service og gode lokaler • god informasjon, evaluering og oppfølging
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|