Kursarrangør:
Magedanserinnen Shireen
|
|
Sted: Akershus, Nesodden Samfunnshusest Nesodden
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
1.650
|
|
Varighet:
Kurset går over 12 ganger
|
Magedans erØvet- Nesodden en ypperlig måte å komme i form på- og på øvetkurset jobbes det spesifikt med eleganse, innlevelse og danseglede.
|
|
Litt øvet passer for alle som har danset magedans før, og kjenner seg sikre på grunntrinnene. På dette kurset setter vi sammen trinnene til kombinasjoner, gjør variasjoner av disse, og bevegelsene utføres i et høyere tempo. Her lærer vi også å bruke trinnene til i å større grad danse. Vi legger til markeringer og øver på å forstå musikken og de mulighetene den gir oss. Et morsomt parti med morsomme utfordringer! Dette partiet har en tendens til å variere noe i nivå- så jeg vil se klassen an, for så å sette sammen et opplegg som passer gruppen som helhet.
|
Kursmateriell
GENERELL INFORMASJON: Anbefalt treningstøy er alltid: BUKSE- strechy bukse som er lett å bevege seg i. TOPP- valgfritt, så lenge den er lett å bevege seg i og ikke er alt for vid- jeg er avhengig av å se bevegelsene for å kunne korrigere. Bar mage har man som regel bare når man opptrer. HOFTER- for å øke bevisstheten, anbefaler jeg at du har med et sjal/ristebelte som kan knytes rundt hoftene. FØTTER- barbent eller sokker/dansesko- du velger. Selv foretrekker jeg ullsokker for å holde varmen, men dette kan være glatt, så prøv deg frem og se hva som fungerer best for deg! Det finnes også egne magedans treningsdrakter på markedet. Jeg kan fortelle deg hvor du kan få tak i slike. Det samme gjelder ristebelter, som også kan kjøpes gjennom meg. Ha alltid med en vannflaske. Husk- du er laget av 72,8vann, og det kan hende du trenger påfyll under treningen!
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Magedanserinnen Shireen
Shireen er en av norges ledende magedanserinner. I tillegg til å undervise og opptre, er hun også redaktør for den norske magedansforeningen- Al Farah´ s medlemsblad. Hun underviser i hovedsak i Oslo og på Nesodden Ballettskole, men kan også leies til undervisning andre steder i landet.
Shireen har danset hele livet, og i 1997 begynte hun med magedans. De senere årene har hun begynt å studere flere stilarter, blan annet tyrkisk sigøynerdans. Ukentlig underviser hun på alle nivåer, og hun er å se på to restauranter i Oslo hver fredag og lørdag. Hun er kjent for sin fantastiske utstråling og avslappede, lekne og fengende stil. Hun har også en egen showgruppe som stadig utfordrer mulighetene innenfor magedans i kombinasjon med humor. Med lang erfaring innenfor ballet, bruker hun mye tid på holdning og armer.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|