Kursarrangør:
KnowledgeGroup
|
|
Sted: På forespørsel i hele landet. (Dette kurset kan holdes de fleste steder på forespørsel. Men i de fleste tilfeller vil det kreve et visst antall deltakere for at kurset kan holdes på ditt hjemsted.) Kurset kan også spesialtilpasses og holdes bedriftsinternt i deres eller våre lokaler.
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Bedriftsinternt / Større grupper
|
|
Pris:
3.230
|
|
Undervisningstid:
Ta kotakt for informasjon
|
Varighet:
1 dag Kurset starter kl 09.00 og slutter ca kl 15.30.
|
Skal du begynne å jobbe med Adobe-programmer som Photoshop eller InDesign for første gang? Ønsker du å få kontroll på store mengder bilder, dokumenter og kunne redigere disse? Da er ”Adobe Introduksjonskurs” kurset for deg!
|
Hvilket program er mest relevant for deg? Introduksjon. Forklaring på bruksområdet til de forskjellige programmene Øving og relevante oppgaver. Tid til å få jobbe og øve seg i programmet du skal bruke Forståelse og logikk. Hvordan forstå seg på programmene? Organisering av filer og bilder Introduksjon til Bridge. Få oversikt over store bildemengder på en rask og enkel måte Bevar originalen. Hvordan bør du jobbe for å ikke miste/ødelegge originaler og kopier Vanlige uttrykk og forskjellige formater Grafikk. Hva er punktgrafikk og vektorgrafikk? Bilder. Hvilket bildeformat bør du velge? Farger. Hvordan vet du at du jobber med riktige farger? Konkret og tilpasset jobbing Beskjæring og størrelse. Lagre bilder i et fastsatt format til bruk på nettsider Lage annonse/plakat. Lage et dokument bestående av tekst, former, farger og bilder Workshop. God tid til å øve seg på akkurat det du skal bruke programmet til Pedagogisk tilpasset opplegg. Få hjelp og tips av instruktør for å jobbe enkelt og effektivt Designtips Finne farger som passer sammen God bruk av farger og figurer
|
Målgruppe for kurset
Forkunnskap: Deltagerne må på forhånd ha elementær kjennskap til bruk av PC eller Mac.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
KnowledgeGroup
Siden 1986 har KnowledgeGroup levert kurs og konsulenttjenester innen Microsoft og Adobe produkter til norske og internasjonale virksomheter. Hovedkontoret er på Sofiemyr i Akershus og vi er rundt 30 ansatte. Vi har kurssenter i Oslo og Bergen, og partnere i landets største byer. KnowledgeGroup er Microsoft Gold Certified Partner CPLS, Adobe Certified Associate og Prometric-, Certiport- og ECDL (Datakortet) testsenter.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|