Kursarrangør:
Tuvas Polaritetsterapi
|
|
Sted: Hordaland, Bergen ANIN Salongen Helseklinikk
|
|
Kursadresse:
Tårnplass 1, 5112 Bergen
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for informasjon
|
|
Varighet:
7 dager/kvelder
|
Vi setter fokus på det å ta vare på oss selv som hele mennesker. Oppbyggende mat, rensing, innsikt i egne ressurser, frigjøring fra negativitet og yoga er viktige stikkord.
|
Kurset passer for deg som er nyskjerrig og vil lære mer og for deg som vil styrke helsen og utviklingen din. Kurset passer også for deg som er syk og som vil bygge opp helsen din på en naturlig måte. Målene er oppnåelse av bedre helse, velvære, innsikt, mer energi, tilfredshet og tilstedeværelse.
Tema for kurset
Ernæring Hvordan påvirkes vi av det vi spiser? Du får lære å tilberede ulike retter med levende mat (spiring, grønne drikker, rensende kurer etc). Jeg har også vært i kontakt med Elin Cornell, som har stilt seg positiv til å bidra med foredrag om det å leve med laktose- og glutenintoleranse. Dere får også målt antioksidant-nivået og tilbud om å bygge opp dette nivået gjennom et kvalitets-sikret kosttilskudd fra Pharmanex.
Polaritetsyoga Lær øvelsene som styrker og balanserer kropp og sinn og løser spenninger. Du finner flere av yogaøvelsene under lenken Polaritetsyoga. I tillegg til disse vil du lære øvelser som stimulerer energi gjennom kroppens ledd, ryggraden, øreakkupressur m.m. Vi vil også jobbe med meditasjon.
Selvutvikling Forstå deg selv og dine medmennesker med læren om elementene (eter, luft, ild, vann og jord). Du får bli kjent med disse energiene i kropp og sinn, lære hvordan de er med på å forme vår personlighet og hvordan for mye eller for lite av en type energi påvirker oss. Finn ut av hvilke energier du kan jobbe med for å komme mer i balanse. Du får også lære kraftfulle øvelser som fjerner negative minner og følelser (TAT og frihets-øvelsen).
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Tuvas Polaritetsterapi
Polaritetsterapi har som healing, som mål å skape fri flyt i livsenergiene. Den største forskjellen er at denne formen jobber mer målrettet mot organer, systemer, chakra og energibaner.
Du ligger på en behandlingsbenk. Jeg jobber hovedsaklig direkte på kroppen men også i auraen din. Ha på myke klær. I tillegg vil jeg også gi kostholdsveiledning og lære deg yogaøvelser viss du ønsker det.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|