Kursarrangør:
Tromsø Salsaklubb
|
|
Sted: Troms, Tromsø
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for mere info
|
Et perfekt start-kurs. Lær deg de enkleste dansene som gjør at du kommer deg trygt ut på dansegulvet med en gang! Det er lurt å kombinere dette med salsakurs.
|
|
På et utested for salsa spilles det ulike typer latino-musikk: Salsa, cumbia, chachacha, merengue og bachata. Bachata kalles ofte den hotteste varianten av salsa, og tar verden med storm! Bachata er lettere å lære enn salsa, og veldig stilig å se på! En annen dans som er mye lettere å lære er merengue.
|
Målgruppe for kurset
Start kurs
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Tromsø Salsaklubb
Vi tilbyr dansekurs i Salsa, Argentinsk Tango, Latin og ZUMBA. De fleste av kursene ledes av Erik & Consuela, to av norges dyktigste dansere og instruktører. Erik og Consuelo har danset sammen siden 2003 og er kjent for å ha skapt salsamiljøet i Tromsø.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|