Kursarrangør:
Røde Kors Førstehjelp
|
|
Sted: På forespørsel i hele landet. (Dette kurset kan holdes de fleste steder på forespørsel. Men i de fleste tilfeller vil det kreve et visst antall deltakere for at kurset kan holdes på ditt hjemsted.) Vi kommer til din bedrift.
|
|
Type:
Bedriftsinternt / Større grupper
|
|
Undervisningstid:
Dag- og kveldstid.
|
|
Varighet:
3 timer
|
Dette er kurset for deg som er elektriker eller som på andre måter jobber med strøm. Kurset tilfredsstiller kravet om førstehjelps opplæring ihht Forskrift om sikkerhet ved elektriske anlegg. Kursopplegget er gjennomlest av Statens Arbeidsmiljøinstitutt.
|
Varighet: 5 timer Maks antall deltakere: 15
Kurset passer for: - Personer som jobber innenfor elektrofaget - Personer som ønsker førstehjelpskurs godkjent innenfor FSE - Personer som ønsker å lære seg det mest grunnleggende innenfor førstehjelp - Alle som ønsker å repetere førstehjelpskunnskap - Alle bedrifter uten spesifikk risiko (ta kontakt for rådgiving)
Tema på kurset: • Hva er livreddende førstehjelp? • Varsling • Pasientundersøkelse • Bevisstløshet • Fremmedlegeme i luftveier • Frie luftveier • Hjerte- lungeredning • Hjertesykdommer • Hjerneslag • Blødninger • Elektriske skader • Sikkerhet på arbeidsplassen
Ønsker dere en 6. tilleggs time kan dere velge mellom følgende temaer: • Kramper • Brudd skader • Kuldeskader • Forgiftning
Deltakerne lærer grunnleggende livreddende førstehjelp på personer over 8 år. Kurset er lagt opp slik at man kombinerer teoretisk undervisning med praktiske øvelser. Mye av undervisningen foregår på gulvet, og deltakerne anbefales å kle seg deretter. Alle kursdeltakere vil motta et førstehjelpshefte som er inkludert i prisen. Instruktør utsteder kursdokumentasjon til deltakerne etter endt kursing.
Kurset følger retningslinjer og anbefalinger satt av Norsk Førstehjelpsråd og Norsk Resuscitasjonsråd.
Ønsker du rådgivning om hvilke kurs som passer best for deg eller ønsker et pristilbud, ta kontakt med oss, så kan vi hjelpe deg.
|
Kursmateriell
Blir utdelt på kurset og er inkludert i prisen.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Røde Kors Førstehjelp
Røde Kors Førstehjelp tilbyr førstehjelpskurs til store og små bedrifter i hele Norge. Kursene våre følger norske anerkjente retningslinjer og er spesialtilpasset ulike bransjer.
Vi leverer kurs av høy kvalitet og kursene kan holdes i bedriftens lokaler både på dag- og kveldstid, alt etter hva som passer kunden best. Vi benytter oss av dyktige lokale instruktører som har bakgrunn fra ambulansefaget eller har annen helsefaglig bakgrunn.
Alle kursdeltakere vil motta en førstehjelpsbok til verdi av kr 149,-/ 199,- som er inkludert i prisen. Instruktøren vil utstede kurs dokumentasjon til deltakerne i etterkant av kurset. Samtlige deltagere vil også få muligheten til å motta et gratis månedlig førstehjelpstips på e-post, dersom de ønsker dette. I tillegg får bedriften klistremerke og bevis på at ansatte har gjennomført kurs. En undervisningstime varer i ca. 45 min med ca. 15 min pause. Undervisningsrommet bør ha god gulvplass, slik at kursdeltagerne har plass til å trene på hjertelun
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|