Kursarrangør:
Salsademika
|
|
Sted: Troms, Tromsø Søndre Tollbug 7 (1. etasje)
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
1800
|
|
Undervisningstid:
Onsdager fra 19:00 til 20:30
|
|
Varighet:
Semesterkurs ( 12 uker)
|
Lær å danse jazz i Tromsø?
Jazz dans er en dansestil som er kjennetegnet av rytmer, energi, bruk av isolasjoner, kraftige attacker og tyngdekraften ned i gulvet. Du opparbeider styrke, bevegelighet og koordinasjon til fengende musikk.
|
|
Dette dansekurset inneholder det meste: oppvarming, teknikk, dans, trinnkombinasjoner, styrke og strekk. En dansetime til inspirasjon, glede. Her lærer duå trene riktig så du utvikler teknikk, blir sterk og unngår skader. Kurset vil legge vekt på grunnleggende jazz dans/teknikk.
|
Målgruppe for kurset
Fra 16 år og oppover (nivå 1 / litt øvet)
|
Eksamen / sertifisering
Hvert semester avslutter Salsademika med en elevforestilling hvor samtlige av danseskolens elever deltar. For alle elevene er det spesielt lærerikt og motiverende å danse foran et publikum.
|
Uttalelser fra kunder
Jeg har vært på salsakurs i Tromsø hos Salsademika. Det var virkelig en opplevelse Jeg anbefaler dette kurset på det sterkeste. Det var virkelig inspirerende. Gleder meg til neste kurs.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Salsademika
Vi har kurs i alle dansestiler: salsa, hip hop, yoga, baby funk, barnedans, brudevals, slow fox, jazz, rumba, swing, merenge, bachata, chachacha, jive, samba og moderne / samtidsdans. Salsademika danseskole tilbyr i tillegg til vanlig kurs, også privat timer /danseundervisning og tar danseoppdrag i alle typer dansestiler.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|