Kursarrangør:
CoachTeam as
|
|
Sted: Oslo Kurset holdes i våre lokaler på Sjømannsskolen
Varighet: 3 dager.
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Pris:
10.600
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for informasjon
|
|
Varighet:
4 dager
|
Dette 4 dagers kurset gir deg som leder og coach kunnskap og innsikt, samt mange praktiske verktøy du umiddelbart vil bruke i din hverdag.
|
Vi tar utgangspunkt i teamorientert ledelse, det vil si fokus den enkeltes bidrag inn i teamet,
hvordan de ulike teammedlemmer kan optimalt jobbe sammen og hvordan du som leder eller coach kan motivere til felles måloppnåelse. Vi legger derfor stor vekt på temaer som etablering og utvikling av team, samt effektive og suksessfulle team. Kurset vil være praktisk rettet og du vil bidra aktivt selv!
Målsetting med kurset I denne modulen er det forståelse for den verdenen lederen/coachen er i, som er det sentrale. Vi ser spesielt hvilke verktøy du som leder eller coach kan benytte for å sikre suksessfulle team, samt lede deg selv i forhold til målsetting og de utfordringer som kan oppstå underveis.
Hvorfor TeamCoaching?
Fordi du ønsker å være en god og effektiv leder for ditt team, eller en god coach/fasilitator for en team eller oppdragsgiver.
Fordi du ønsker å finne ledelsesteknikker for team og grupper, eller fasiliteringsteknikker som coach, og fordi du ønsker å få kjennskap til og trygghet i bruk av ulike verktøy.
Fordi du får erfaring med og bakgrunn for effekt og synliggjøring av coachingen.
Innhold • Hvordan skape og utvikle sukessfulle team • Belyse teams utviklingsfaser • Teamhjulet • Hvordan påvirker verdier teamet vårt • Ledelse og lederutfordringer • Kreativitetsprosess for å etablere mål • Suksessoppskrift for effektive og velfungerende team • Målmodell for å sikre felles forståelse for teamets oppgaver og hensikt. • Forsterke eierskap og identitet i teamet. • Modell for hvordan vi systematiserer informasjon og benytter den ulikt. • Systemisk teori og konstellasjoner
Teamcoaching modulen er en del av trinn 3.
|
Målgruppe for kurset
Du som ønsker å lede egne team på en suksessfull måte, eller som coach fasilitere ledere og team i organisasjoner. Det legges vekt på å utnytte teamets potensial og hvordan utnytte dem både i forhold til enkeltindividet og i forhold til teamet.
|
Eksamen / sertifisering
Kursbevis etter avsluttet kurs.
Gjennomføring av hele utdanningsprogrammet kvalifiserer til sertifisering av Executive Coach. Dette forutsetter at alle retningslinjer for sertifiseringen er fulgt.
|
Uttalelser fra kunder
Se "resultater" under våre websider: www.coachteam.no
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
CoachTeam as
Hva er det som gjør at bedrifter sier at CoachTeam er deres førstevalg? Vårt spesialfelt er praktiske og energifylte workshops og konsepter som utvikles i samarbeid med bedriftene.
Vi har utviklet unike kurs og skrevet flere bøker i presentasjonsteknikk, forhandlingsteknikk, salg og kommunikasjon.
CoachAkademiet tilbyr internasjonale sertifiseringsprogrammer innenfor ledelse og coaching.
Våre inspirasjonsforedrag blir husket og etterlater inntrykk i stort monn.
Vi har høy faglig kompetanse, stor spennvidde og solid praktisk ledererfaring
Utdanning, programmer, kurs, inspirasjonsforedrag, workshops og coaching - du finner det som er riktig for deg og din bedrift!
CoachTeam står for kvalitet. Hvordan kan vi gjøre en forskjell for deg?
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|