Kursarrangør:
Falck Nutec
|
|
Sted: Hordaland, Bergen
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for avtale
|
|
Varighet:
1 sem. 50%, 3 saml. á 2 d
|
LSP100 - Ledelse, Kultur, lover®ler, Risiko analyser og vurderinger.
|
Målet med programmet er at deltageren skal få en bred forståelse av HMS-kultur begrepet og de fagområdene som er relatert til dette begrepet. Med utgangspunkt i denne forståelsen skal deltakerne bli satt i stand til å være pådrivere og ressurser i arbeidet for å kunne forbedre og utvikle HMS kulturen i egen virksomhet.
Innhold For å kunne realisere målet for programmet skal studentene arbeide med HMS-begrepet relatert til egen organisasjon. Dette innebærer at kursdeltakerne må ta utgangspunkt i praksis i egen organisasjon og forholde seg analyserende og reflekterende til denne. Videre må studenten arbeide med perspektiver som setter fokus på implementering av HMS i egen organisasjon og de utfordringer som vil møte deltakerne som rollemodell. Programmet er temabasert med følgende hovedtema: HMS og kultur: begrepsavklaring Observasjon, kummunikasjon og veiledning Risikoforståelse og risikokommunikasjon Psykologiske faktorer i forhold til mestring, holdning og adferd Ledelse, lederskap og team. Læring og organisatorisk læring.
Læringsformer: Arbeidsformene vil variere mellom forelesninger, ruppearbeid, presentasjoner, diskusjoner og erfaringsutveksling. Programmet vil være It-støttet slik at kontakt mellom deltakerne og lærere vil kunne opprettholdes mellom de enkelte samlingene.
|
Målgruppe for kurset
Studiet er rettet mot personer som har en rolle innen HMS i offentlig eller privat virksomhet. Bestått studium kvalifiserer for 15 studiepoeng.
Krav til forkunnskap: Det forutsettes at den enkelte har generell studiekompetanse eller får sin realkompetanse vurdert ved Høgskolen i Bergen. Det må leveres et søknadsskjema som innholder de nødvendige opplysningene for at HiB skal kunne vurdere realkompetanse.
|
Eksamen / sertifisering
Eksamen avlegges i form av en prosjektoppgave. Prosjektoppgaven foregår i gruppe eller individuelt. Det vil bli gitt en felleskarakter ved gruppeoppgave. Veiledning blir gitt på prosjektoppgaven.
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Falck Nutec
Falck Nutec er Norges største leverandør innen kurs og rådgiving innen sikkerhet og beredskap. Målet er å kunne forebygge, håndtere og lære av kritiske situasjoner.
Med over 30 års erfaring fra olje- og maritim industri, har Falck Nutec opparbeidet seg kompetanse som etterspørres internasjonalt.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|