Kursarrangør:
Studio CK
|
|
Sted: Vestfold, Nøtterøy Huset - Ramdal
|
|
Type:
Åpent kurs / gruppeundervisning
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for avtale
|
Bygger videre på Voksne Fortsettere I. Ny dans på dette kurset er Slowfox - den elegante, svevende dansen som er dansens svar på Roll`s Royce....Nå begynner det å swinge skikkelig, og nye trinn og vendinger får dere til å se ut som proffer.
|
"Skal vi danse" er et kurs for voksne som liker pardans til rytmiske og kjente melodier, som vi kjenner igjen fra TV2 programmet "Skal vi danse..."!
På tide å friske opp litt på gamle kunster? Vi lærer deg vals, tango, foxtrot, samba, cha cha og swing.
Vi tar oss god tid til å gå gjennom alt, slik at alle får dansene med seg. Ingen forkunnskaper er nødvendig på grunnkurset.
Forsetterkurs 1 bygger videre på grunnkurset. Som nye danser kan blant annet den romantiske dansen Rumba nevnes. På fortsettere 2 er Slowfox ny dans.
Danseløvene er for de etablerte parene som har gått fortsettere 2 og 3 tidligere. På kurset læres stadig flere trinn, flere danser og vi finsliper stilen.
Salsa & Swing kurset er for de som liker full fart til fengende rytmer. Alle voksenkurs går over 10 ganger à 60/75/90 minutter. Dans er en sosial og hyggelig aktivitet - og fin trim på kjøpet!
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Studio CK
Danseskolen Studio CK eies og drives av Kim og Cecilie Rygel.
Etter en lang, aktiv karriere på dansegulvet og som bosatte på Nøtterøy, har paret store ambisjoner om å skape et dansemiljø her på Øyene.
Dette innebærer at Studio CK har som mål å skape gode vilkår for attraktive dansekurs som skal tilby profesjonelle og hyggelige aktiviteter, arrangere sosiale dansekvelder og etter hvert etablere et økende konkurransemiljø.
Studio CK startet opp som danseskole her på Nøtterøy høsten 2005 og har pr i dag alle sine kurs på "Huset" - Ungdommens Kafè & Kultursenter på Ramdal, Nøtterøy.
Danseskolen har vokst på kort tid og utvider stadig med nye kurs tilbud både for nybegynnere og fortsettere, som en helt naturlig utvikling for å øke dansetilbudet her på Øya!
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|