Kursarrangør:
Industriskolen
|
|
Type:
Nettkurs / selvstudium
|
|
Pris:
Fra 700
|
|
Undervisningstid:
Ta kontakt for avtale om kursstart
|
Ditt HMS-ansvar som arbeidsgiver og leder, HMS-forståelse, systematikk, lover og krav,
|
Arbeidsmiljølovens §3-5 stiller krav om HMS opplæring arbeidsgivere. Plikten er personlig og kan ikke delegeres. NHO har to ulike tilbud til opplæring som dekker kravene i Arbeidstilsynets veiledning og som gir kursbevis. Til begge opplæringene følger et kurshefte. Hva slags opplæring du skal velge vil avhenge av risikobildet og størrelsen på bedriften. Dette vil også Arbeidstilsynet legge vekt på ved et eventuelt tilsyn.
.
1.Nettkurs. Egner seg for mindre virksomheter med begrenset risiko. Kurset inneholder mye informasjon, slik at varighet på kurset vil avhenge av hvor mye man går i dybden av de ulike problemstillingene. Kurset gir diplom på gjennomført opplæring for arbeidsgiver. Nettkurset er utarbeidet av NHO og Næringslivets Skole. 2.Nettkurs + en dagssamling. Anbefales alle virksomheter, men spesielt dem som ikke faller inn i kategorien ovenfor. Dette kurset er en kombinasjon av et nettbasert forkurs (det samme som ovenfor) og med en påfølgende dagssamling. Samlingene kjøres i regi av NHOs regionkontorer og av ulike landsforengene. Medlemsprisen gjelder medlemmer i NHO fellesskapet.
Form: Nettkurs. Kan brukes som oppslag i 2 år. oppgaver og refleksjon.
|
Målgruppe for kurset
Hvem er dette kurset for: Målgruppe er ledere med arbeidsgiveransvar. Kurset gir deg en kortfattet innføring i ansvarsforholdene angående HMS og arbeidsmiljøloven ihht §3-5 i AML og egner seg for mindre virskomheter med begrenset risiko.
Forkunnskaper: Ingen
|
Eksamen / sertifisering
Eksamen/prøve: Sluttest med kursbevis
|
|
|
|
|
Ønsker du mer informasjon om dette kurset?
|
Industriskolen
Industriskolen bidrar til effektiv, bedriftstilpasset opplæring som gir verdiskaping for industrien. I 2006 hadde Industriskolen i underkant av 4400 deltakere som gjennomførte kurs hos oss.
Industriskolen kurskonsept er i stor grad basert på at kursdeltakerne kan gjennomføre etter- og videreutdanning mens de er i arbeid. Det være seg fjernundervisningskursene eller de samlingsbaserte kursene. Utviklingen av kurs, på tvers av bransjer og i samarbeid med bedriftene, viser at vi sammen kan gjøre ting bedre og billigere.
De samlingsbaserte kursene vil være en arena for temautdypning, trening, utveksling av erfaringer og en sosial møteplass.
Fjernundervisning passer godt for yrkesrettet læring ved at all teori kan knyttes til praksis i bedrift med lokale samlinger. Dette betyr skreddersøm som gjør det mulig å anvende nyervervet kompetanse umiddelbart i egen jobbsituasjon.
|
|
|
|
|
Tips en venn
|
|